fotograf mieszkań
21 października 2023

Dlaczego warto zamówić profesjonalną sesję zdjęciową nieruchomości

Dobra fotografia sprzedaje szybciej
 

Jak powszechnie wiadomo z badań psychologicznych istotnym czynnikiem wpływającym na nasze postrzeganie rzeczywistości, a w marketingu na podejmowanie decyzji, jest estetyka, odczucie piękna, harmonii, przyjemne skojarzenia, zapach, barwy. Dlatego istotną kwestią dla powodzenia procesu sprzedaży lub wynajmu nieruchomości jest przedstawienie jej w taki sposób, by stała się atrakcyjna dla potencjalnego poszukującego.

Takim pierwszym kontaktem jest przyciągająca uwagę miniatura przy ogłoszeniu lub zdjęcie ilustrujące. Reszta potem należy już do naszych umiejętności negocjacyjnych, chociaż z mojego osobistego doświadczenia wynika, że klienci cenią sobie szczerość, uczciwość i rzeczowość w podejściu do sprawy, ale to już temat dla innych. Moją rolą - fotografa - jest wesprzeć proces sprzedaży w aspekcie estetycznym.

 

 

Gdzie szukać profesjonalnego fotografa?
 

Jeśli zamierzasz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość za pośrednictwem profesjonalnego biura nieruchomości bądź agenta być może nie musisz zaprzątać sobie głowy wynajęciem fotografa, bo wiele biur i agentów fotografuje samodzielnie, albo współpracuje z fotografem. Ale tutaj warto obejrzeć zdjęcia, którymi ilustrowane są aktualne oferty. Pamiętajmy, że nie każdy dobry agent jest dobrym fotografem, a i fotografowie współpracujący z biurami nieruchomości dzielą się na lepszych i nieco mniej dobrych.

Jeśli znalazłeś zdjęcia, których estetyka bardzo ci odpowiada, skontaktuj się z fotografem i umów na rozmowę, podczas której o wszystko dopytasz, ustalisz szczegóły współpracy, poznasz człowieka. Dobry fotograf ma doświadczenie, które pomoże ci możliwie jak najlepiej ukazać twoją nieruchomość, a co za tym idzie, sprzedać, bądź wynająć ją szybciej i skuteczniej. Dobra miniatura w ogłoszeniu, i atrakcyjna galeria spowodują, że potencjalny klient skontaktuje się właśnie z tobą.

 

 

Skontaktuj się ze mną

 

Posiadam bogate doświadczenie w fotografii nieruchomości i chętnie pomogę Ci osiągnąć cel. Lubię pracować z ludźmi, dzielić się wiedzą i - może zabrzmi to górnolotnie - staram się traktować każde zlecenie jak wyzwanie: zależy mi na tym, by to moje zdjęcia przyczyniły się do zadowalającego rozstrzygnięcia.
Jeśli masz pytania, napisz lub zadzwoń. Chętnie wysłucham twoich oczekiwań, podpowiem najlepsze rozwiązania. Osiągnijmy wspólny sukces!